Wyszukaj w serwisie:
Sierpień 2014
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
2014-08-21
Troska o pamięć
Narody, które tracą pamięć, tracą życie - powiedział jeden z greckich filozofów. Podobnie mówili...
 
2014-08-20
Holokaust chrześcijan w Iraku - przerażający fotoreportaż
Cywilizowany świat, a zwłaszcza Europa zachodnia, masakrowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie...

O mnie
Zapraszam
Blog
Moje artykuły
Moje publikacje
Moja poezja
Życie nielegalne
Wywiady
TV, filmy i video
Kościół Ormiański
Fundacja im. Brata Alberta
Kresy Wschodnie
Ludobójstwo
   Protest przeciwko nadaniu doktoratu h.c. KUL dla Wiktora Juszczenki
   Artykuły i bieżace informacje
   Książki i relacje świadków
   Protest w sprawie Grzegorza Motyki
   Podpisy - nazwiska od A do D
   Podpisy - nazwiska od E do K
   Podpisy - nazwiska od L do R
   Podpisy - nazwiska od S do Ż
   Dwudziesta część podpisów pod protestem
   Dziewietnasta część podpisów pod protestem
   Osiemnasta część podpisów
   siedemnasta częśc podpisów pod protestem
   Szesnasta część podpisów pod protestem
   Piętnasta część podpisów pod protestem
   Czternasta część podpisów pod protestem
   Trzynasta część podpisów pod protestem
   Dwunasta część podpisów podprotestem
   Jedenasta część podpisów pod protestem
   Dziesiąta część podpisów pod protestem
   Dziewiąta część podpisów pod protestem
   Ósma część podpisów pod protestem
   Siódma część podpisów pod protestem
   Szósta część podpisów pod protestem
   Piąta część podpisów pod protestem
   Czwarta część podpisów pod protestem
   Trzecia część podpisów pod protestem
   Druga część podpisów pod protestem
   Strony internetowe
   Filmy i programy telewizyjne
   Gloryfikacja UPA i SS Galizien na Ukrainie
   Spotkania kresowe w 2008 r.
   Spotkania autorskie w 2008 r.
Solidarność
Galerie
Odeszli do Pana
Linki
Home

Ludobójstwo / Ósma część podpisów pod protestem

Piotr Grabowski (wnuk, prawnuk i krewny kilkudziesięcioosobowej rodziny zamordowanej w 1943 r. na Wołyniu i Polesiu przez bandytów z OUN-UPA)

Marek Pluta, Sędziszów Młp. (Mój pradziadek był w POW, mieszkał w Stefanówce, dzięki pomocy Ukraińców wywieziony na Syberię)

Kamil Stasiukiewicz Lublin KUL WPPKiA 

Adam Śmiech, redaktor portalu internetoweho Jednodniówka Narodowa, współpracownik tygodnika Mysl Polska, Pabianice

Andrzej Iwicki, dziennikarz

Piotr Żbikowski – Warszawa

Łukasz Pawlak, Poznań

Paweł Kurpikiewicz, Lublin/Warszawa

Hubert Mroczny Zadumiński,  Piotrków Trybunalski

Dariusz Jaroszewicz mgr fizyki, dziennikarz –Gdańsk

Elżbieta Bachmińska, czasbochenski.pl

Mirela Jaroszewicz-filolog, Gdańsk

Kamila Grygolonek, studentka, Erfurt

Dariusz Jaroszewicz mgr fizyki,dziennikarz.

. 

Niżej wymienieni członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kędzierzynie-Koźlu na zebraniu w dniu 20.04.br zapoznali się z apelem do Rektora KUL w Lublinie w sprawie nie przyznawania prezydentowi Ukrainy, Wiktorowi Juszczence, tytułu doktora honoris causa i w pełni go popierają. Oto ich nazwiska:

Emilia Migoń

Henryka Silwanowicz

Franciszek Rydzy

Leokadia Nowak

Teresa Truchan

Zbigniew Zagrodzki

Romana Zagrodzka

Lidia Sagan

Jan Łopata

Wiesława Sagan

Antoni Cielecki

Danuta Stelmach

Andrzej  Szik

Maria Pławiak

Józefa Dec

Maria Litwin

Helena Dudek

Irena Marć

Halina Sozańska

Stefania Smajek

Krystyna Nocoń

Maria Duszewska

Danuta Jędruchniewicz

Bronisława Oronowicz

Elżbieta Kordiaczyńska

Maria Sotel

Barbara Deblessem

Krystyna Tyrpa

Helena Kierońska

Józef Strojny

Kazimiera Gołębiowska

Władyslawa Karska

Maria Rogińska

Eugeniusz Sozański

Władysław WIlczyński - prezes kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Światowego Żwiązku Żołnierzy AK

Anna Romik

Krzysztofa Wachowicz

Maria Malec

Kazimiera Dobosz

  Listę oryginalnych podpisów przechowuje pisząca te słowa Alicja Nocoń, która pod apelem podpisała się wczoraj. Szczęść Boże!

.

Franciszek Kitajczyk, Głogów

Kazimierz Krauze – Kraków (też straciłem dziadków w pogromie Wołyńskim w 1943 r.)

Halina Szwarc - Bytom TML

Wiesława i Henryk Kołodziej, Katowice

Józef Inorowicz, Wrocław

Ewa Derengowska , Gniezno

Krzysztof Z. Barcikowski, Katowice

Adrian Derengowski – Gniezno

Janina Stefaniak

Monika Grygolonek, studentka teologii, Erfurt 

Sławomir Pszenny, Działdowo

Maria Szeląg, Warszawa

Andrzej Kredkowski Narodowy Kongres Polski

Jan Michalik, Świdnica

Janina Kamińska, Warszawa

Zygmunt Kamiński, Warszawa

Władysław Siemaszko, Warszawa

Henryka Rotbart, Warszawa

Arkadiusz Miazga, Ropczyce

Czesława Ruszkiewicz, Lublin

Wiktor Ruszkiewicz, Lublin

Ewa Siemaszko

Wiktor Wegrzy, Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katynski

Rafael M. Gurbisz, dziennikarz, Wiedeń, Austria

Andrzej Kaszuba Lwówek Śląski

Jerzy Koziel z Denver (USA) w imieniu swoim i kolegów z Sekcji Historycznej im. 12 pułku ułanów z organizacji amerykańskiej World War II Living History Regiment

Andrzej Koziel

Jgor Jasinski

Eugieniusz Matuszewski.

Szymon Miedynski

Bartlomiej Kurpet

Krystian Siminski

Jerzy Tujaka

Slawomir Stec

Megan Koziel

Wojciech Jerzy Muszyński - pracownik naukowy IPN, redaktor naczelny Kwartalnika Społeczno-Historycznego "Glaukopis"

Tomasz Gruszecki Kielce 

Michał Suski (Unia Polityki Realnej)- Jastrzębie Zdrój

Bartosz Suski (Unia Polityki Realnej)- Jastrzębie Zdrój

Urszula i Krzysztof Maszewscy z Warszawy.

Marcin Witek, Bełchatów

Marek Wróblewski, Rzeszów

Andrzej Brodecki, Łowicz

Alicja Pełka-Witek, Bełchatów

Andrzej Brodecki , Łowicz

Maria Fornal etnograf, Zamość

dr inż. Irena Gronowska, Warszawa, pracownik naukowo-dydaktyczny, Politechniki Warszawskiej

Antoni Ciebiera  Bogaczów

Wiesław Żarczyński – Olsztyn

Jacek Tkaczyk, Warszawa

Dariusz Piasecki, Konin , ekonomista

Tomasz Arkadiusz Dudziński 

Jolanta Stachowicz – Sopot

Beata Burys Warszawa

Kazimiera Rychlewska-Lewicka, Bytom 

Maria Krzeszewska, Bytom

Jerzy Lewicki, New Bern ,North Carolina

Ewa Kabala-Lewicka, historyk, New Bern, NC

Mieczysław Stachowicz –Sopot

dr Elżbieta Tyszkowska-Kasprzak - Uniwersytet Wrocławski

Jan Kurowiak, student KUL

Adrian Stankowski - Warszawa

Krzysztof Karwowski, dziennikarz, Warszawa 

Za Zarząd Stowarzyszenia Pamięć i Nadziela" w Chełmie - Stanisław Senkowski - wiceprezes Stowarzyszenia.

Michał Zwoliński  - Kraków

Ewa Zaklikowska       Victoria.British Columbia,Canada 

Jan Zaklikowski

Monika Zaklikowska

Zbigniew Wiewiórski, Wrocław

dr Marek Kociński, Warszawa

Bartosz Marek, Wrocław

Krzysztof Kotowicz - Łużna, NSZZ "Solidarność" Gorlice 

 

Za Zarząd Stowarzyszenia "Optima Fide" Adam Koczanowski – Prezes

Łukasz Boczarski Unia Polityki Realnej

Zuzanna Gołek z domu Holik Czechowice Dziedzice

Zygmunt Simbierowicz, Warszawa

Jacek Ulwański, Nowa Sól

Józef Sereda Lipinki Łużyckie

Edward Sereda Lipinki Łużyckie

Aniela Klimek Warszawa

Ryszard Reiter (repatriantem ze Lwowa)

Karen Hovsepyan Puszcza Mariańska

Janina Brzezinska, 56076 Koblenz, Niemcy

Jadwiga Sywula- Szarek

Przemysław Serednicki, mgr historii, Kraków

Dominik Szwed, student, Oświęcim

Dariusz Wojnowski Swarzędz

Krzysztof Bzdyl - członek Zarządu Związku Konfederatów Polski Niepodległej – Kraków

Tomasz Baranek - członek Zarządu ZKPN – Kraków

Marian Stach    - ZKPN – Kraków

Beata Madejska, prawnik, Gdańsk

Krzysztof Bulzacki członek Zarządu SUOZUN we Wrocławiu, delegat Oddziału TML i KPW w Jeleniej Górze na zjazd Zarządu Głównego we Wrocławiu

Artur Kolodziejski Bydgoszcz

Małgorzata Bartnicka, Szczecin

Krzysztof Poślada – Ząbki

Marta Bacia – Warszawa

Piotr Kaszubowski, Przasnysz 

Maciej Pacholarz, student z Krakowa

Magdalena i Franciszek Orlowscy, Potasznia-Milicz woj. Dolnoslaskie

Eugenia Orlowska,  Milicz woj.

Alina Makowiecka, Gdansk – Wrzeszcz

Grzegorz Krynicki; Brzozów

Sebastian Rybaczek, Lublin

 

Maria Wesołowska-Starnawska - Warszawa (jestem absolwentką KUL-owskiej filozofii)

Arkadiusz Stefaniszyn ( Rodzina Macieja Rataja - przedwojennego marszałka Sejmu - Chłopy, Buczały Komarno, powiat Rudki, województwo lwowskie, Polska )

Mariusz Chmielewski, Warszawa

Janina Hera-Asłanowicz, Warszawa

Andrzej Asłanowicz, Warszawa

dr hab. inż., Zbigniew Oniszczuk, Rzeszów

Stanisław Urbanowicz Bydgoszcz
Irena Urbanowicz Bydgoszcz

Grażyna Czapla  Mierzęcice

Andrzej Chromik, Czechowice-Dziedzice

Dariusz Duszyński, nauczyciel, Milicz

Wanda Dąbrowska-Łysiak, Wrocław

Edward Łysiak, Wrocław

Helena Łysiak, Oborniki Śląskie

Genowefa Szewczyk, Wrocław

Mirosław Dąbrowski, Wrocław

Teresa Dąbrowska, Wrocław 

Magdalena Dąbrowska, Wrocław

Bronisława Gruszczyńska, Wrocław

Maria Jezierska, Wrocław

Elżbieta Stasiak, Wrocław 

Wacław Płonka, Wrocław

Anna Sinicka, Wrocław

Janina Dąbrowska, Nysa

Bożena Ratuszniak, Nysa

Tomasz Łysiak,  Wrocław,

Magdalena Wiktor, Wrocław

Rafał Łysiak, Oborniki Śląskie

Maria Cendrowska-Smuga, Klub Gazety Polskiej-Wieden, Austria

Damian Karol Markowski, student IV roku historii na Uniwersytecie Warszawskim

Jan Smuga, Klub Gazety Polskiej- Wiedeń, Austria    Warszawskim

Joanna Maria Bernacka, Florencja

Jacek Jaśkiewicz, Wrocław

Barbara Wójcik, Wiązowna

Andrzej Grabowski z Warszawy

Władysław Zaleski Warszawa (ur.Milno na Podolu 11 listopada 1944 dokonanie mordu i spalenie całej wsi)

W imieniu swoim i całej mojej rodziny Michala, Romana, Marka, Waclawy,
Wandy, Moniki Rozporskich - Zbigniew Rozporski 

Piotr Kołakowski Ciechanów

Emilia Rulewska, Zamość

Milena Rulewska, Warszawa

Cezary Janczyn, Warszawa

Maria Zaleska Czajkowska, Gliwice

Arkadiusz Meller, student UMK, Studenckie Koło Myśli Politycznej

Jacek Wychowaniec- Unia Polityki Realnej w Sosnowcu

Monika Nożyńska, Biała Podlaska

Janusz Nożyński, Biała Podlaska

Barbara Nowak, Kraków


Ks. Tadeusz
Isakowicz-Zaleski
Studio64 effata
Prawa autorskie do umieszczonych tekstów | Kontakt
Jesteś 11181263 gościem na mojej stronie od godz. 12.00 dnia 01.06.2007
Strona używa plików cookies - wyłączenie obsługi jest możliwe w Państwa przeglądarce